تبلیغات
گیرنده دیجیتال تلویزیون - دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون
 
گیرنده دیجیتال تلویزیون
 
 

دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون، set top box یا اس تی بی دستگاهی است که به یک تلویزیون و از طرفی به یک منبع خارجی سیگنال متصل شده و سیگنال ها را به حالتی تبدیل می کند که از تلویزیون و دیگر دستگاه های نمایشی قابلیت پخش شدن دیجیتال پیدا می کند.

گیرنده دیجیتال یکی از اجزای مهم برای دریافت برنامه های تلویزیونی دیجیتال استفاده از گیرنده (مبدل) تلویزیون دیجیتال اس تی بی می باشد. دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون مبدلی است که سیگنال آر اف کانال تلویزیونی منتشره در فضا (آنالوگ) را دریافت کرده و طی یک فرآیند پردازش بسیار مهم آن را تبدیل به صدا و تصویر نموده و آماده استفاده برای تلویزیون می نماید. البته این تبدیل می تواند به صورت رله ای و تکرار باشد یعنی آر اف را دریافت و برای ورودی تی وی خروجی آر اف را مهیا نماید. بنابر این تعریف می توان نقش و اهمیت گیرنده تلویزیونی را توسط دستگاه اس تی بی تعریف نمود، یعنی تلویزیون می تواند فقط به عنوان یک نمایشگر عمل کند (دریافت AV، صدا، تصویر و نمایش آن) که در این صورت نقش اس تی بی حدود ۸۰٪ و نقش تلویزیون تنها ۲۰٪ خواهد بود. اس تی بی فقط در حد یک مبدل ساده که در تلویزیون های آنالوگ تعبیه شده است نیست بلکه دارای عملکرد پیچیده تری است

تقریبا اواخر سال 1388 بود که بازار گیرنده های دیجیتال آغاز شد . ابتدا کسانی که زودتر خبردار شده بودند ، محصولاتی را وارد کردند و این محصولات ، کمترین امکانات و بیشترین قیمت را داشتند !


 

کم کم این بازار رونق گرفت و با توجه به اینکه سرمایه چندانی برای واردات آنها لازم نبود ، خیلی ها به جرگه تاجران گیرنده دیجیتال وارد شدند . حتی دیده شده که سابقه شغلی افراد به هیچ عنوان به این شاخه از محصولات نزدیک نبوده اما الان گیرنده دیجیتال وارد کرده اند!

 خوشبختانه تعدد واردکننده و رقابت باعث شده تا قیمت دستگاه ها کاهش یابد . اما هنوز هم مثل همیشه ، یک رابطه بین قیمت و کیفیت وجود دارد که البته ممکن است این رابطه نیز مورد سواستفاده قرار گیرد. قیمت زیادی ارزان ، مطمئنا نشان از کیفیت پائین دستگاه از نظر کارایی و قطعات دارد ، اما قیمت گران هم الزاما نمی تواند نشان از کیفیت بالای دستگاه داشته باشد !

نوع مطلب :
برچسب ها : گیرنده دیجیتال، گیرنده دیجیتال 131، گیرنده دیجیتال 131 مادیران، گیرنده دیجیتال xvision 131، گیرنده دیجیتال ایکس ویژن 131، قیمت گیرنده دیجیتال ایکس ویژن 131، گیرنده دیجیتال 232، گیرنده دیجیتال 343، گیرنده دیجیتال 3100، گیرنده دیجیتال 333،
درباره وبلاگ
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :